ردکردن این

کدام بیمه هزینه ایمپلنت را میدهد؟(هزینه ایمپلنت دندان با بیمه)

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
بیمه ایمپلنت دندان

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد رای: 2

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

فهرست مطالب

♦ این مطلب توسط تیم دندانپزشکی میخک تایید شده است.

 

هزینه ایمپلنت دندان با بیمه را چگونه می‌توان پرداخت کرد؟ بیمه ایمپلنت دندان چگونه پرداخت می‌شود؟ آیا بیمه تکمیلی برای ایمپلنت وجود دارد؟ کدام شرکت بیمه، بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت دارد؟ آیا بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت وجود دارد؟ بیمه تکمیلی ایمپلنت واقعیت است یا افسانه؟
هزینه‌‌های ایمپلنت دندان، باعث شده تا بسیاری از مراجعان به مطب‌های دندانپزشکی به دنبال برنامه‌ها و طرح‌های بیمه ایمپلنت دندان باشند. اگر شما به دنبال طرح‌های بیمه‌ای برای پوشش خدمات دندانپزشکی به خصوص بیمه ایمپلنت دندان می‌گردید، نشانی را درست آمدید، در این مطلب به سوال‌های شما در رابطه با انواع بیمه‌های پوشش خدمات دندانپزشکی پاسخ داده‌ایم که آیا بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت وجود دارد یا خیر؟ با ما همراه باشید.

ایمپلنت دندان چیست و چه فوایدی دارد؟

گاهی‌ اوقات مشکلات دندان به حدی می‌رسد که فرد چاره‌ای جز کشیدن دندان‌ ندارد. هر چند در دوران کودکی، جای دندان‌های کشیده، دندان‌های تازه‌ای رشد می‌کند، اما برای بزرگسالان کشیدن دندان، به معنای یک جای خالی همیشگی در ردیف دندان‌ها است. معمولا بهترین روشی که دندانپزشکان به این افراد پیشنهاد می‌دهند، ایمپلنت دندان یا همان کاشت یک دندان (مصنوعی به رنگ دندان اصلی) است. در عمل ایمپلنت، به جای دندان یک پایه‌ی محکم از جنس تیتانیوم کاشته می‌شود و روی آن هم تاجی قرار می‌گیرد.

⇐ کاشت ایمپلنت دندان، امروزه به یکی از بهترین روش‌ها برای حل معضل بی دندانی، تبدیل شده است. استفاده از روش کاشت ایمپلنت دندان علاوه بر جبران دندان ازدست‌رفته به زیبایی لبخند، بهبود جویدن غذا و همچنین به اصلاح تکلم نیز کمک می‌کند.

انواع سرویس‌های جراحی و کاشت ایمپلنت دندان:
۱. ایمپنت تک دندان
۲.ایمپلنت دندان فوری
۳. ایمپلنت دندان بر مبنای پونتیک
۴. جراحی‌های لیفت سینوس
۵. جراحی بازسازی استخوان فک در ایمپلنت دندان

 

نمونه کار ایمپلنت دندان میخک

ایمپلنت دندان

جنسیت: زن

سن: ۳۵ سال

درمان: دو واحد ایمپلنت دندان فک بالا

 

 چرا هزینه ایمپلنت گران است؟

 امروزه دغدغه اساسی برای جبران دندان از دست رفته، پرداخت هزینه‌های ایمپلنت است. زیرا ایمپلنت دندان درمانی گران قیمت محسوب می‌شود، به خصوص اگر لازم باشد یک یا دو فک به‌طور کامل ایمپلنت شود. بنابراین بسیاری از افراد به‌دنبال بیمه ایمپلنت یا بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت هستند تا بخشی از هزینه‌های ایمپلنت را پوشش دهند. عواملی که باعث بالا بودن هزینه ایمپلنت می‌شود عبارت است از:

  • پست (فیکسچر، قطعه پیچ مانند)
  • اباتمنت (پایه متصل کننده پست با تاج)
  • تاج (پروتز ایمپلنت دندان)
  • هزینه جراحی
  • سابقه و تخصص دندانپزشک
  • موقعیت جغرافیای مرکز دندانپزشکی

←می‌خواهم بیشتر بدانم: اجزای ایمپلنت دندان چیست؟

هزینه بالای ایمپلنت باعث شده که بسیاری از افراد نتوانند برای جبران دندان از دست رفته خود اقدامی انجام بدهند و یا به دنبال روش‌های کم هزینه‌تر و با  ریسک بیشتری مثل بریج باشند. که این روش نه تنها دائمی نیست بلکه به مرور سبب تحلیل لثه می‌شود و قطعا هزینه درمان دوباره و بیشتری  می‌طلبد.

اما کدام بیمه هزینه ایمپلنت را میدهد؟ آیا بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت وجود دارد؟ ایمپلنت با بیمه تامین اجتماعی شدنی است؟ آیا بیمه تکمیلی دانا ایمپلنت را پوشش می‌دهد؟ بیمه تکمیلی ایران ایمپلنت را می‌پذیرد؟ کدام بیمه تکمیلی ایمپلنت مناسب است؟چطورهزینه ایمپلنت دندان با بیمه را بپردازیم؟

⇐ هرچند پرداخت هزینه‌های ایمپلنت از موارد بیمه تکمیلی به حساب نمی‌آیند، اما در بیمه تکمیلی گروهی که برای کارکنان شرکت‌ها و ارگان‌ها ارائه می‌شود، تعهدات و پوشش‌های متنوعی به صورت توافقی گنجانده می‌شود. در این مورد ممکن است هزینه‌های ایمپلنت هم از موارد تحت پوشش خدمات دندانپزشکی باشند. از این رو، تنها با بیمه تکمیلی گروهی می‌توان هزینه‌ عمل ایمپلنت را پرداخت کرد.

 

پرداخت هزینه اقساطی ایمپلنت میخک

آیا راهی به جز بیمه تکمیلی برای ایمپلنت وجود دارد؟ به جز بیمه ایمپلنت و یا بیمه تکمیلی ایمپلنت، چطور می‌توانیم هزینه‌های ایمپلنت را پرداخت کنیم؟

از آن‌جایی که اکثر شرکت‌های بیمه گزار، بیمه ایمپلنت را پوشش نمی‌دهند و فقط در شرایط خاص و بیمه‌های گروهی تا سقف خاصی از هزینه های ایمپلنت را متعهد می‌شوند، باید به دنبال روش بهتر و مناسب‌تری برای پرداخت هزینه‌های ایمپلنت باشیم. اما چه روشی مناسب‌تر از بیمه ایمپلنت یا بیمه تکمیلی ایمپلنت است؟

شبکه تخصصی میخک با ارائه طرح ویژه پرداخت اقساطی و ایجاد روش‌های متفاوت پرداختی، آرامش خیال را برای مراجعین فراهم می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از طرح پرداخت اقساطی ایمپلنت فارغ از هرگونه نگرانی برای پرداخت هزینه‌ها، به سلامت دهان و دندان خود کمک کنید.

برای ایمپلنت دندان‌هایتان نیاز به راهنمایی دارید؟

شما می‌توانید از طریق ارتباط مستقیم(چت) با متخصص ایمپلنت پاسخ همه سئوالات خود را دریافت کنید!

مشاوره آنلاین ایمپلنت دندان

 

بیمه تکمیلی ایمپلنت

حقیقت این است که هیچ بیمه ای ایمپلنت دندان را پوشش نمی‌دهد و بعضی افراد وقتی متوجه این واقعیت می‌شوند به سراغ خرید بیمه تکمیلی برای ایمپلنت می‌روند. اما آیا ایمپلنت شامل بیمه تکمیلی می شود؟ و یا بهتر بگوییم ایا بیمه تکمیلی هزینه ایمپلنت را می دهد؟

جواب خیر است! هیچ بیمه تکمیلی ایمپلنت را پوشش نمی‌دهد. پس نباید انتظار داشته باشیم با خرید بیمه تکمیلی هزینه ایمپلنت را پرداخت کنند. اگر به دنبال پرداخت هزینه ایمپلنت با بیمه تکمیلی هستید باید بیمه تکمیلی ایمپلنت گروهی را بخرید.

بیمه تکمیلی انفرادی به هیچ عنوان هزینه‌های ایمپلنت را پوشش نمی‌دهد. حتی اگر دندان ‌ها طی حوادث از بین برود باز هم بیمه تکمیلی هزینه ایمپلنت دندان‌های از دست رفته را نمی‌پردازد. پس چه باید کرد؟!!!

بیمه ایمپلنت

بیمه تکمیلی ایمپلنت گروهی

اگر به دنبال پوشش هزینه ایمپلنت دندان با بیمه هستید، بیمه تکمیلی ایمپلنت گروهی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. روند این بیمه ایمپلنت دندان به این صورت است که باید حداقل۵۰ نفر باشید و حتماً توسط شرکت و سازمانی برای این بیمه تکمیلی ایمپلنت اقدام کنید. شرکت باید درخواست بیمه تکمیلی ایمپلنت گروهی را به بیمه‌گر بدهد. شرکت، حداکثری را برای پوشش بیمه تکمیلی ایمپلنت تعیین می‌کند و سپس بیمه‌گر برحسب مقدار پوشش، حق بیمه را مشخص می‌کند.

ایمپلنت با بیمه تامین اجتماعی

آیا ایمپلنت با بیمه تامین اجتماعی شدنی است؟ بیمه تامین اجتماعی هم از جمله بیمه‌هایی است که بخشی از هزینه‌های دندانپزشکی را تحت پوشش قرار می‌دهد. با این حال، این خدمات هم کاملا محدود هستند و تنها در مراکز درمانی اصلی تامین اجتماعی انجام می‌گیرند. خدمات ساده دندانپزشکی از جمله کشیدن دندان، پُر کردن و جرم‌گیری از جمله این موارد مشخص از خدمات دندانپزشکی به حساب می‌آیند. از این رو، بیمه تامین اجتماعی هم در حالت عادی به هیچ‌وجه هزینه‌های ایمپلنت را پوشش نمی‌دهد. اما همان‌طور که در مورد قبل اشاره شد، از طریق بیمه تکمیلی گروهی می‌توان هزینه‌های دندانپزشکی بیش‌تری از جمله ایمپلنت را با توافق به خدمات بیمه‌ افزود.

شبکه تخصصی میخک با استفاده از متخصصان متعهد و باتجریه ایمپلنت، بهترین کیفیت را در خدمات ایمپلنت ارائه می‌کند. 

 

ایمپلنت با بیمه نیروهای مسلح

ایمپلنت بیمه نیروهای مسلح چگونه است؟ هزینه ایمپلنت با بیمه جانبازان چگونه است؟ آیا هزینه ایمپلنت با بیمه نیروهای مسلح کاملا پرداخت می‌شود؟ بیمه نیروهای مسلح یکی دیگر از دفترچه‌هایی است که دارندگان آن می‌توانند با مراجعه به مراکز درمانی دولتی و نظامی طرف قرارداد از خدمات دندانپزشکی تحت پوشش بیمه‌ی خود بهره‌مند شوند. با این حال، هزینه خدمات دندانپزشکی مانند ایمپلنت، لمینت، ارتودنسی و سایر عمل‌هایی که مرتبط به موارد زیبایی می‌شوند، از تعهدات بیمه معمولی نیروهای مسلح خارج هستند. از این رو، ایمپلنت با بیمه نیروهای مسلح ممکن نیست. تنها شرایطی که ایمپلنت با بیمه نیروهای مسلح انجام می‌شود، حالتی است که بیمه‌گزار جانباز باشد. در این شرایط خاص به جانبازان هزینه ایمپلنت با بیمه نیروهای مسلح پرداخت می‌شود.

ایمپلنت با بیمه تکمیلی ایران

آیا بیمه تکمیلی ایران ایمپلنت را پوشش می‌دهد؟ بیمه‌های درمانی و تکمیلی بخشی از هزینه‌های دندانپزشکی را متقبل می‌شوند. با این حال، هزینه ایمپلنت تنها با بیمه تکمیلی گروهی پرداخت می‌شود. بیمه تکمیلی ایران هم از این جهت هزینه‌های عمل ایمپلنت را متعهد نمی‌شود.

بیمه ایمپلنت

بیمه تکمیلی دانا ایمپلنت

بیمه تکمیلی دانا ایمپلنت را قبول می‌کند؟ بیمه تکمیلی دانا ایمپلنت هم از جمله بیمه‌هایی است که بخشی از خدمات دندانپزشکی را پوشش می‌دهد. خدمات بیمه تکمیلی دانا هم مانند سایر بیمه‌های درمانی و تکمیلی تنها بخشی از امور دندانپزشکی را پوشش می‌دهد. این موارد شامل پر کردن دندان، جرم‌گیری و سایر خدمات ساده دندانپزشکی می‌شود. همان‌طور که مشخص است، مواردی مانند ارتودنسی، ایمپلنت، جراحی لثه، دندان مصنوعی و غیره تحت پوشش بیمه‌ تکمیلی دانا ایمپلنت نیستند. بنابراین، در این مورد هم هزینه ایمپلنت دندان تحت پوشش بیمه‌ تکمیلی دانا قرار نمی‌گیرد.

 بیمه تکمیلی بانک ملت

ایمپلنت با بیمه تکمیلی بانک ملت چگونه است؟ در پاسخ باید بگوییم بیمه تکمیلی ایمپلنت بانک ملت به صورت فردی، خانواده و گروهی ارائه می‌شود که هر کدام شرایط خاص خود را دارند.

بیمه تکمیلی ایمپلنت با بیمه بانک صادرات

آیا هزینه ایمپلنت دندان با بیمه بانک صادرات پرداخته می‌شود یا خیر؟ بیمه تکمیلی ایمپلنت بانک صادرات بخشی از هزینه کاشت ایمپلنت دندان را پوشش می‎‌دهد و می‌تواند تا حدی هزینه‌های ناشی ایمپلنت دندان را کاهش دهد.

شبکه تخصصی دندانپزشکی میخک با استفاده از بهترین متخصصان ایمپلنت، بالاترین کیفیت را در زمینه ایمپلنت دندان برای مراجعین عزیز ارائه می‌کند. از طرفی با طرح ویژه پرداخت اقساطی شرایط را برای رسیدگی به سلامت دهان و دندان برای بیماران محترم تسهیل می‌کند.

 

سوالات متداول بیمه ایمپلنت

۱. هزینه ایمپلنت دندان با بیمه چگونه است؟

هزینه ایمپلنت دندان با بیمه تنها از طریق بیمه گروهی پوشش داده می‌شود.

۲. آیا بیمه ایمپلنت دندان را پوشش می‌دهد؟
بله و خیر، بستگی به نوع بیمه دارد.

۳. چه بیمه‌هایی هزینه‌های عمل ایمپلنت را متقبل می‌شوند؟
تنها بیمه تکمیلی گروهی هزینه‌های ایمپلنت را تا سقف مشخصی (معمولا توافقی) تحت پوشش قرار می‌دهد.

۴. چرا خدمات ایمپلنت دندان زیر پوشش بیمه‌های دندانپزشکی قرار نمی‌گیرند؟
عمل ایمپلنت به همراه برخی دیگر از خدمات دندانپزشکی از جمله ارتودنسی و لمینت از موارد زیبایی به حساب می‌آیند و به همین جهت جزو تعرفه‌های بیمه‌های دندانپزشکی محسوب نمی‌شوند.

۵.  در چه صورتی ایمپلنت با بیمه نیروهای مسلح انجام می‌شود؟
ایمپلنت دندان با بیمه نیروهای مسلح امکان‌پذیر نیست، اما در صورتی که بیمه‌گزار جانباز باشد،‌ بیمه بخشی از هزینه‌های ایمپلنت دندان(هزینه ایمپلنت با بیمه جانبازان) را تا سقف خاصی متقبل می‌شود. پس ایمپلنت با بیمه نیروهای مسلح برای همه افراد امکان پذبر نیست.

۶. آیا بیمه تکمیلی دانا هزینه ایمپلنت را متقبل می‌شود؟
خیر، در فهرست تعرفه‌های مربوط به خدمات دندانپزشکی این بیمه عمل ایمپلنت به چشم نمی‌خورد. بنابراین دانا، بیمه ایمپلنت دندان را پوشش نمی‌دهد.

۷. هزینه ایمپلنت با بیمه جانبازان چقدر است؟

برای بررسی سقف تعهدات هزینه ایمپلنت با بیمه جانبازان باید به بنیاد امور ایثارگران مراجعه کرد زیرا سقف تعهدات در حال تغییر است.

 

منابع بیمه ایمپلنت:

https://bimeh.com/mag/health-insurance-dental-implant-coverage

ارتودنسی-و-ایمپلنت-شامل-بیمه/https://bimebazar.com/blog

/ارتودنسی-و-ایمپلنت-شامل-بیمه/https://drchek.ir

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد رای: ۲

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها