ردکردن این

اصلاح طرح لبخند زیبا؛ روش ها و اصول طراحی و هزینه ۱۴۰۰ + فیلم

اصلاح طرح لبخند زیبا؛ روش ها و اصول طراحی و هزینه ۱۴۰۰ + فیلم

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit

فهرست مطالب

یکی از مواردی که در نگاه اول توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده و باعث افزایش زیبایی و اعتماد بنفس می ‌شود برخورداری از لبخند زیبا است. شاید فکر کنید مرتب کردن دندان‌ها با ارتودنسی لازمه طراحی لبخند و داشتن لبخندی زیباست. اما اینطور نیست. بهتر است بگوییم صاف و یکدست کردن دندان‌ها تنها کاری که باید برای اصلاح طرح لبخند کرد، نیست.

در واقع باید یک هارمونی یا هماهنگی میان ظاهر دندان‌ها و اجزای صورت وجود داشته باشد تا طرح نهایی لبخند دلنشین باشد. در اینجا ظاهر دندان‌ها فقط به صاف بودن محدود نمی‌شود. بلکه فرم، شکل و اندازه، رنگ دندان، ظاهر لثه و… را شامل می‌شود.

طراحی و زیباسازی لبخند شامل کلیه تغییراتی است که باید روی ظاهر دندان و لثه ایجاد کرد تا به نتیجه مطلوب برسیم. که این موارد اصول خاص خود را دارد. در این مطلب با اصول و روش‌های اصلاح خط لبخند آشنا می‌شویم. شما می‌توانید سوالات خود را در انتهای این صفحه در بخش نظرات وارد کنید. یا یک مشاوره آنلاین با دندانپزشکان کلینیک میخک داشته باشید.

طراحی لبخند یا اصلاح طرح لبخند چیست؟

اصلاح طرح لبخند دندان یک فرآیند است و تنها به یک کار دندانپزشکی محدود نیست. طی این فرایند متخصص طراحی لبخند زیبا فرم صورت و دندان‌های شما را بررسی و آنالیز می‌کند. با توجه به فرم شما (سایز و نحوه قرارگیری اجزای صورت) یک طرح اولیه برای لبخند طراحی می‌کند. در این مرحله تغییرات و کارهایی که باید برای رسیدن به این طرح لازم است، مشخص می‌شود.

تغییرات همیشه رفع معایب و ایرادات نیست. شاید دندان‌های شما به خودی خود عیبی نداشته باشد، اما فرم آن با فرم لب و صورت شما هماهنگ نیست. بنابراین باید تغییر ایجاد شود. در برخی موارد هم فقط کافی‌ست اصلاحاتی در لثه ایجاد شود. به این موارد اصطلاحا اصلاح لبخند لثه‌ای گفته می‌شود.

گفتیم ظاهر دندان‌ها فقط شامل صاف بودن یا نبودن آنها نیست. بلکه فرم، شکل و اندازه، رنگ دندان، ظاهر لثه و… را شامل می‌شود. در اصلاح طرح لبخند به رنگ پوست، فرم لب‌ها و گونه‌ها و سایر اجزای صورت نیز توجه می‌شود.

برای اینکه تمام مراحلی که اشاره کردیم دقیق و اصولی انجام شود، متخصص اصلاح خط لبخند از تصاویر نرم‌افزارهای دیجیتال استفاده می‌کند. به همین دلیل به این فرایند طراحی لبخند دیجیتال نیز گفته می‌شود.

منظور از طرح لبخند هالیوودی چیست؟

طرح لبخند هالیوودی مربوط به لبخندی می‌شود که در آن دندان‌ها شفاف، زیبا و خوش‌فرم هستند. در حقیقت به دندان‌هایی که هنگام خندیدن از زیبایی چشمگیری برخوردار هستند طرح لبخند هالیوودی گفته می‌شود. از آنجا که بسیاری از بازیگران هالیوودی در مقابل دوربین لبخند به لب داشته زیبایی این لبخند مختص به آنان بود، این طرح دندان و لبخند به این نام معروف شده است.

طرح لبخند هالیوودی

منظور این است که لبخند و دندان‌ها در زیباترین شکل ممکن قرار دارند. هرچند شاید زیبایی بیش از حد آن باعث شود حالت طبیعی نداشته باشند.

اصلاح طرح لبخند دندان به چه افرادی کمک می‌کند؟

دریافت مشاوره از دندان‌پزشک بهترین راه برای تشخیص آن است که به انجام این اصلاحات نیاز دارید یا خیر؟ دندان‌پزشک با استفاده از ابزار مناسب به معاینه سلامت دهانی شما می‌پردازد. در صورتی که هیچ‌گونه بیماری در لثه یا پوسیدگی در دندان‌ها وجود نداشته باشد، فرد صلاحیت انجام این تغییرات را دارد. همچنین به طور کلی افراد زیر کاندیداهای اصلاح طرح دندان‌ها هستند:

  • افراد دارای فواصل دندانی
  • افرادی که دندان‌های نامرتب و روی‌هم رفته دارند
  • افرادی با دندان‌های کج یا نامیزان
  • افرادی که تعدادی از دندان‌های خود را از دست داده‌اند
  • افرادی با دندان‌های بدرنگ یا بدشکل

انواع و روش‌های اصلاح طرح لبخند دندان یا طراحی دندان

پیشتر گفتیم زیبایی لبخند به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای اصلاح خط لبخند باید تمام عوامل تاثیرگذار بررسی شده و روش اصلاح آن مشخص شود. دهان و دندان هر فرد ویژگی‌ها خاص خود را دارد. از همین رو نیز دندان‌پزشک با شناسایی این ویژگی‌ها بهترین روش برای اصلاح طرح لبخند دندان فرد را به او ارائه می‌کند.

همچنین در حال حاضر سیستم طراحی لبخند دیجیتال یکی از خدمات کارآمدی است که در آن عکس طرح لبخند فرد پیش از درمان به او نشان داده می‌شود. درواقع در این روش نتیجه درمان از پیش مشخص بوده و می‌تواند با توجه به سلیقه و نظر خود فرد تغییر یابد.

براساس اینکه عامل موثر در زیبا نبودن لبخند چیست، روش‌های اصلاح متفاوت خواهد بود. در ادامه روش‌هایی که متخصصان دندانپزشکی زیبایی به‌کار می‌برند را معرفی می‌کنیم.

روش های اصلاح طرح لبخند

اصلاح با ارتودنسی

ارتودنسی دندان یک روش کارآمد برای اصلاح شکل نامناسب دندان‌ها و فک‌ است. در این روش، چینش نامرتب دندان‌ها در فضای دهان اصلاح می‌شود. در ارتودنسی، دندان‌ها با اعمال نیروی فیزیکی به محل درست خود هدایت می‌شوند. دوره درمان ارتودنسی چیزی حدود ۶ ماه تا ۲ سال است. از مزایای ارتودنسی می‌توان به زیبایی دندان‌‌ها، کاهش ریسک ابتلا به بیماری‌های لثه، تأمین بهداشت دهان و دندان، کمک به عملکرد طبیعی و کاهش خطر پوسیدگی دندان‌ها اشاره کرد.

اصلاح طرح لبخند بدون ارتودنسی

در برخی موارد می‌توان بدون ارتودنسی طرح لبخند دندان را اصلاح کرد. از آنجا که ارتودنسی یک دوره طولانی و سخت دارد، بسیاری افراد طرفدار روش‌های دیگر هستند. روش‌های اصلاح طرح لبخند بدون ارتودنسی عبارتند از:

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت

کامپوزیت ماده خمیر مانندی است که به صورت آماده، با رنگ و زیرساخت مناسب هر فرد تولید شده و روی سطح دندان‌ها می‎چسبد. در طراحی لبخند با کامپوزیت به علت چسبندگی بالای این ماده نیازی به تراشیدن سطح دندان نیست. کامپوزیت دندان به اصلاح رنگ بد، شکل و فرم نامناسب و برخی دیگر از مشکلات دندان‌ها کمک می‌کند.

این روش در مواردی کاربرد دارد که فرم دندان‌ها با اعمال تغییرات جزئی اصلاح می‌شود.

لمینت طرح لبخند

لمینت دندان نوعی روکش ظریف با طول عمر بالا و استحکام مناسب است که از آن برای اصلاح سطح رویی دندان‌ها استفاده می‌شود. لمینت پس از جایگذاری باعث تغییر رنگ، شکل و اندازه دندان‌ها مطابق خواست افراد و اصلاح طرح لبخند می‌شود. در جایگذاری لمینت، برای چسبندگی بهتر سطح دندان‌ها را کمی می‌تراشند. حفاظت از دندان‌ها در برابر ساییدگی، افزایش طول عمر دندان‌ها، جلوگیری از گسترش ترک، اطلاح شکل و رنگ بد دندان، بستن فواصل بین دندان‌ها و… از جمله مزایای لمینت هستند.

بلیچینگ دندان‌ها

بلیچینگ یا همان سفید کردن دندان‌ها یکی دیگر از روش‌های به‌کار رفته در فرایند اصلاح و زیباسازی لبخند است. این روش در مواردی به کار می‌رود که برای رسیدن به طرح نهایی باید رنگ دندان اصلاح شود. بلیچینگ فرآیندی کم‌دردسر و کوتاه محسوب می‌شود.

ایمپلنت

ایمپلنت یا همان کاشت دندان برای افرادی لازم است که یک یا چند دندان خود را از دست داده‌اند.

باندینگ دندان‌ها

از دیگر روش‌های تغییر و زیباسازی، باندینگ دندان‌ها است. از این روش برای بهبود ترک‌ها، تغییر رنگ دندان‌ها، حذف فضاهای خالی، تغییر شکل دندان و… استفاده می‌شود.

جراحی

گاهی اصلاح و زیباسازی لبخند از طریق جراحی لثه یا فک انجام می‌شود. به عنوان مثال اگر بخش زیادی از دندان‌های فرد با لثه پوشیده شده باشد، جراحی لثه روش درمانی مناسب است. یا مثلاً اگر فک فرد جلوتر یا عقب‌تر از حد نرمال باشد می‌توان این مشکل را با جراحی فک برطرف کرد.

هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است؟

هزینه این فرایند یک موضوع نسبی است. مواردی همچون میزان تغییرات موردنیاز، نوع متریال و تجهیزات، مهارت دندان‌پزشک، روش انتخابی و… همگی در تعیین هزینه طرح لبخند دندان تأثیرگذارند به‌عنوان مثال، اگر لازم باشد ایمپلنت انجام شود، هزینه اصلاح طرح لبخند بسیار زیاد خواهد بود. اما اگر فقط با انجام کامپوزیت و بلیچینگ به طرح ایده‌آل برسیم هزینه به مراتب کمتر است.

فارغ از اینکه کدام روش انتخاب شود، هزینه هر روش نیز متغیر است. مثلاً هزینه لمینت طرح لبخند را مواد سازنده، نوع لمینت و تجهیزات، میزان آسیب‌دیدگی، هزینه قالب‌گیری و… مشخص می‌کند. همچنین هزینه طراحی لبخند دندان‌های جلو و عقب متفاوت است.

می‌توانید برای اطلاع از هزینه طرح لبخند هالیوودی از دندان‌پزشک مشاوره بگیرید. کلینیک دندان‌پزشکی میخک در این زمینه خدمات مشاوره آنلاین و حضوری را برای مراجعین خود فراهم نموده و متخصصان این مجموعه شما را به بهترین شکل راهنمایی می‌کنند.

برای اطلاع از جرئیات قیمت‌ها شما می‌توانید تعرفه هر یک از خدمات دندانپزشکی میخک را مشاهده یا دانلود کنید.

مراحل طراحی لبخند و اصلاح طرح لبخند دندان چگونه است؟

مراحل اصلاح طرح لبخند دندان به‌ترتیب:

  1. معاینه: در این مرحله دندان‌پزشک به معاینه فضای دهان و دندان‌ها پرداخته تا از وجود سلامت دهانی مطمئن شود.
  2. درمان لثه: در صورت وجود هرگونه بیماری باید لثه فرد درمان شود تا از وقوع هرگونه مشکل در آینده پیشگیری به عمل آید.
  3. رفع مشکلات دندان‌ها: در صورت وجود پوسیدگی، ترک، لب‌پریدگی و… باید معایب دندان‌ها پیش از پروسه طراحی لبخند دندان برطرف شود.
  4. مرتب کردن چینش دندان‌ها: اگر دندان‌ها نامرتب و بهم ریخته باشند از طریق ارتودنسی و سایر روش‌های درمانی این مشکل برطرف می‌شود.
  5. اصلاح فرم و رنگ بد: در این مرحله از طریق روش‌هایی از قبیل بلیچینگ، باندینگ، کامپوزیت، لمینت و… اقدام به درمان فرم و رنگ بد دندان‌ها می‌شود.

مراحل اصلاح طرح لبخند

تجربه یک طرح لبخند زیبا با کلینیک دندانپزشکی میخک

زیباسازی لبخند موضوعی با اهمیت و حساسیت بسیار بالا است. در واقع اگر دندان‌پزشک نتواند کار خود را به خوبی انجام دهد، مشکلات بسیاری برای فرد ایجاد خواهد شد. به همین خاطر باید به یک متخصص طراحی لبخند باتجربه و خوش‌نام برای اینکار مراجعه نمایید.

کلینیک طراحی لبخند و دندان‌پزشکی میخک یکی از بهترین مراکز این کار در تهران است. بهترین دکتر اصلاح طرح لبخند در تهران و متخصصین حرفه‌ای از همان ابتدای کار با ارائه مشاوره اصولی، همراهتان هستند و با استفاده از بهترین متریال و تجهیزات لبخندی زیبا و درخشان را به شما هدیه می‌دهند.


کلینیک دندانپزشکی میخک

کلینیک دندانپزشکی میخک با بهره بردن از آخرین نوآوری‌ها در دانش دندانپزشکی و بهره بردن از پزشکان متخصص، آماده مشاوره با شما در همه زمینه‌های دندانپزشکی و به‌ویژه اصلاح و طراحی لبخند است.

درخواست مشاوره رایگان

 

 

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک دندان میخک