ردکردن این

دندانپزشکی اطفال

دندانپزشکی کودکان به جهت ارتباط با اطفال و حساسیت بالای درمان دندان‌های شیری، از اهمیت زیادی برخوردار است. دندانپزشکی کودکان علاوه بر درمان، وظیفه آموزش کودکان را نیز به عهده دارد. شبکه تخصصی دندانپزشکی میخک با استفاده از بهترین متخصصان اطفال، فضای امن لازم را برای بهبود سلامت دهان و دندان کودکان را فراهم می‌کند.

دندانپزشکی کودکان چیست؟

دندانپزشکی کودکان یکی از خدمات مهم و اساسی در حوزه درمان است، از طرفی دندانپزشکی اطفال به دلیل ارتباط با کودکان و حفظ سلامت دهان و دندان آن‌ها باید دارای بهترین کیفیت باشد، زیرا حفظ دندان‌های شیری برای کودکان اهمیتی زیادی دارد. دندان‌های دائمی جایگزین دندان‌های شیری می‌شود به همین جهت حفظ و سلامت دندان‌های شیری برای رشد صحیح دندان‌های دائمی، ضروری است. دندانپزشکی کودکان علاوه بر چکاپ و درمان دندان‌های فرزند شما، آموزش‌های عمومی لازم، برای مراقبت از دندان‌های شیری را نیز ارائه می‌دهد.

چرا دندانپزشکی اطفال اهمیت دارد؟

چرا دندان پزشکی کودکان اهمیت دارد؟ آیا کودکان نیاز به دندانپزشکی دارند؟ آیا برای اطفال باید به متخصص دندانپزشکی اطفال مراجعه کرد؟ کودک شما در ۶ ماه اول زندگی خود شروع به دندان درآوردن می‌کند و از سن ۶ تا ۷ سالگی ، دندان‌های دائمی جایگزین دندان‌های شیری می‌شوند. این جایگزینی بسیاری از ما را به اشتباه می‌اندازد و تصور می‌کنیم سلامت دندان‌ها و دندانپزشکی کودکان در چند سال اول چندان مهم نیست! در صورتی‌که اگر کودک در چند سال اول زندگی عادات دندانی مناسبی نداشته باشد، این عادات اشتباه در نگهداری دندان‌های اصلی نیز ادامه می‌یابد. پس مراجعه به دندانپزشکی کودکان علاوه بر درمان، جنبه آموزشی نیز دارد.

 متاسفانه بسیاری از والدین دندان‌های شیری را موقتی می‌دانند در‌حالی‌که، سلامت دندان‌های شیری بر سلامت لثه تأثیر می‌گذارد. سلامت لثه کودک نیز به نوبه خود بر میزان استحکام و سلامت دندان‌های دائمی موثر است. والدین عزیز باید بدانند که مراجعه به دندانپزشکی کودکان اهمیت زیادی در حفظ سلامت دهان و دندان فرزندانشان دارد.

درمان‌های رایج در دندانپزشکی کودکان

پس از مراجعه شما به کلینیک، دندانپزشک متخصص اطفال پس از معاینه دندان کودک شما درمان مناسب را تعیین می‌کند. با توجه به سطحی و عمقی بودن پوسیدگی و مشکل، درمان متفاوت خواهد بود.

کشیدن دندان

یکی از درمان‌های دندانپزشکی کودکان کشیدن دندان است و در مواردی که دندان کودک شما به هر دلیلی پیش از دندان دائمی می‌افتند یا کشیده می‌شوند، استفاده از فضانگه‌دار دندان ضروری است. در غیر این صورت وجود فضای خالی باعث می‌شود دندان‌های دیگر جابجا شده و در آینده مشکلات جدی به‌وجود آید.

درمان ریشه یا عصب‌کشی دندان شیری

از جمله خدمات مهم در دندانپزشکی اطفال درمان ریشه است. در شرایطی که دندان‌های شیری دچار پوسیدگی شده و این پوسیدگی به عصب می‌رسد، عصب‌کشی و درمان دندان شیری انجام می‌شود. زیرا حفظ دندان شیری تا زمان در آمدن دندان دائمی در دندان پزشکی کودکان اهمیت زیادی دارد. در موارد بسیاری ورم لثه نشانه عفونت است و نیاز به درمان دارد. درمان‌های رایج کودکان در دنداپزشکی کودکان برای درمان ریشه عبارت است از:
پالپوتومی
پالپکتومی

ترمیم دندان کودکان

از جمله درمان‌های رایج در دندانپزشکی اطفال ترمیم دندان است. زمانی که خرابی یا سیاه شدن دندان کودک سطحی باشد، برای جلوگیری از گسترش پوسیدگی اقدامات ترمیمی در دندان پزشکی اطفال انجام می‌شود. ترمیم دندان کودک در دندانپزشکی اطفال به دو صورت است:
آمالگام
ترمیم با کامپوزیت

مراقبت‌ها و پیشگیری

اولین اصل در دندانپزشکی کودکان این است که، پیشگیری بهتر از درمان است. اگر این آموزش‌ها از کودکی شروع شود، به عادت تبدیل می‌شود. در کنار آموزش در دندانپزشکی اطفال، کلینیک میخک اقدامات مراقبتی و پیشگیری متفاوتی را برای دندان‌های کودک شما انجام می‌دهد.
آموزش و اصلاح عادت‌ها در دندان پزشکی اطفال
جرم گیری
فلوراید تراپی
فیشورسیلانت

شبکه تخصصی دندانپزشکی میخک، در حیطه دندانپزشکی کودکان، از طریق درمان توسط بهترین متخصصان اطفال فعال است. میخک از طریق ارتباط صمیمی با کودکان برای کنترل استرس آن‌ها با کمترین میزان تعرفه درمان مراجعین را از مشاوره تا پایان درمان همراهی می‌کند.

شبکه تخصصی میخک علاوه بر خدمات دندانپزشکی کودکان با بالاترین کیفیت، برای رفاه حال مراجعین در پرداخت هزینه‌های دندان پزشکی کودکان، طرح ویژه شرایط پرداختی اقساطی را نظر گرفته‌است تا والدین عزیز بتوانند با آرامش خیال به سلامت دهان و دندان فرزندانشان رسیدگی کنند.