ردکردن این

قیمت کامپوزیت دندان 1400 چقدر است؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on reddit
قیمت کامپوزیت دندان

فهرست مطالب

کامپوزیت دندان، موادی خمیری و سفید رنگ است که برای پر کردن دندان از آن استفاده می‌کنند. متخصص دندانپزشکی زیبایی، لایه نازکی از آن را بر روی دندان قرار می‌دهد و به کمک نور آبی آن را سفت می‌کند. انواع کامپوزیت ونیر، لمینت کامپوزیتی و نام‌هایی از این قبیل را در این زمینه به کار می‌برند. کامپوزیت دندان باعث زیبایی ظاهری و مرتب شدن دندان‌ها شده و طراحی لبخند به کمک آن انجام می‌گیرد. در این مقاله به بررسی قیمت کامپوزیت دندان در انواع مختلف می‌پردازیم.

قیمت کامپوزیت دندان در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

شاید بتازگی برای ترمیم و زیبایی به شما توصیه شده دندان خود را کامپوزیت کنید. پس می‌دانید کامپوزیت ونیر دندان چیست. اما احتمالا نرخ آن را نمی‌دانید.

قیمت هر دندان کامپوزیت با توجه به نوع کامپوزیت مورد استفاده و جنس آن متغیر است. البته کلینیک‌های زنجیره‌ای میخک، تمام تلاش خود را کرده‌اند تا قیمت را کاملاً مناسب ارائه دهند. لیست قیمت خدمات مختلف کامپوزیت به مشتری ارائه می‌شود. در اصل قیمت به صورت تکی برای هر دندان محاسبه می‌شود.

قیمت کامپوزیت هر دندان در سال 1400

 

قیمت کامپوزیت دندانی در سال 1400 مبلغی حدود 1 میلیون تومان (1.000.000) تا  1.5 میلیون تومان (1.500.000) است. البته این محدوده قیمتی در کلینیک میخک کمتر است و حدود 900.000 تومان تا 1.300.000 هر واحد کامپوزیت دندان هزینه دارد.

شرایط کامپوزیت اقساطی هم در کلینیک میخک برای افرادی که توانایی پرداخت هزینه را در یک مرحله ندارند فراهم شده است تا به راحتی تمام اقشار جامعه بتوانند از این خدمات بهره ببرند.

آیا هزینه کامپوزیت دندان شامل بیمه می‌شود؟

با توجه به این که هزینه‌های دندانپزشکی برای اقشار متوسط جامعه بالا است. ممکن است برخی افراد در اولین مواجهه بپرسند که هزینه کامپوزیت دندان چقدر است؟ همه می‌خواهند بدانند آیا می‌توانند از خدمات بیمه درمانی خود برای پرداخت هزینه کامپوزیت دندان استفاده کنند؟

در اصل هزینه کامپوزیت ونیر دندان جزو موارد درمانی محسوب نمی‌شود و در زمره خدمات زیبایی دندانپزشکی است. به همین علت هزینه و قیمت کامپوزیت دندان، شامل بیمه نمی‌شود. البته برخی از بیمه‌های خصوصی در حال حاضر وجود دارند که خدمات دندانپزشکی مختلفی را هم شامل می‌شوند و می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید.

هزینه کامپوزیت ونیر در تهران چقدر است؟

هزینه کامپوزیت دندان در تهران

برندهای مختلفی از انواع کامپوزیت ونیر مورد استفاده قرار می‌گیرند که از نظر کیفیت و زیبایی با هم متفاوت هستند. برندهای خوب دارای ضمانت تا یک سال هم هستند. از این رو هزینه ونیر در تهران با توجه به نوع کامپوزیت مورد استفاده متفاوت است. ممکن است طیف قیمت بین ۵۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان را در مراکز مختلف ببینید. این قیمت علاوه بر برند و کیفیت مواد اولیه، بر اساس ضمانت خدمات هم تعیین می‌شود.

هزینه کامپوزیت دندان به چه عواملی بستگی دارد؟

گاهی اوقات مشاهده می‌کنید که هزینه کامپوزیت کامل دندان برای دو نفر کاملاً با هم متفاوت است. برای این که متوجه شوید این تفاوت قیمت‌ها از کجا می‌آید، باید عوامل مؤثر در برآورد هزینه‌های ونیر را بشناسید.

 • نوع ترمیم و حجم مواد: بسته به مقدار موادی که برای کامپوزیت استفاده می‌شود و نوع ترمیم، قیمت آن متفاوت می‌شود.
 • قیمت مواد: قیمت مواد ممکن است هر سال بیشتر شود.
 • برند مواد: برندهای مختلف قیمت متفاوت دارند.
 • تعداد واحد مورد نیاز: قیمت نهایی، قیمت واحد در تعداد واحد دندان است.
 • اقدامات مورد نیاز پیش از کامپوزیت: ممکن است نیاز به عصب‌کشی و ترمیم ریشه قبل از کامپوزیت باشد.
 • ترمیم و برداشتن یا کامپوزیت جدید: اگر برای بار اول کامپوزیت می‌کنید، قیمت هر واحد کامپوزیت با ترمیم متفاوت است.
 • دستمزد دندانپزشک: درصد بالایی از موفقیت کامپوزیت به عملکرد دندانپزشک بستگی دارد. بنابراین این عامل تعیین کننده، به همان میزان در هزینه‌های نهایی اثرگذار است. هر دندانپزشک با توجه به مهارت خود تعرفه خاصی دارد. دندانپزشک‌هایی که تجربه بالاتر و مهارت بیشتر دارند، هزینه بیشتری به عنوان اجرت دریافت می‌کنند.

دندانپزشک پس از معاینه به شما می‌گوید چه تعداد و کدام دندان‌های شما به کامپوزیت نیاز دارند. آیا پیش از انجام کامپوزیت، اقدامات ترمیمی دیگری نیاز هست یا خیر؟ باتوجه به نیاز شما،  کدام برند مناسب و جوابگوست؟

قیمت هر واحد کامپوزیت دندان چقدر می‌شود؟

همان‌طور که گفته شد، قیمت کامپوزیت دندان، متأثر از عوامل مختلفی است. در اصل هر واحد کامپوزیت دندان محاسبه شده و در تعداد دندان‌هایی که نیاز به ترمیم دارد ضرب می‌شود. در ادامه هزینه این خدمات بر اساس مارک، بررسی می‌شود.

مارک SDI

این مارک که ساخت استرالیا است. قیمت هر واحد کامپوزیت دندان SDI در سال 1400 ، با سه ماه ضمانت پس از خدمات، در ۶۰۰ هزار تومان است. البته این مارک جزو انواع ضعیف کامپوزیت محسوب می‌شود. از این رو افرادی که به دنبال کامپوزیت دندان ارزان قیمت هستند می‌توانند از آن بهره ببرند.

قیمت کامپوزیت آلمانی Zenit

قیمت هر واحد کامپوزیت زنیت، ساخت آلمان در سال ۱۴۰۰، معادل 1.000.000 تومان است که ۶ ماه گارانتی دارد. Zenit جزو مارک‌های خوب در این زمینه محسوب می‌شود که در کلینیک میخک نیز استفاده می‌شود.

قیمت کامپوزیت Ips

کامپوزیت آی پی اس یک برند سوئیسی و باسابقه در حوزه دندان است. ما از این برند به‌عنوان گرانترین و بهترین کامپوزیت در کلینیک دندانپزشکی میخک استفاده می‌کنیم. قیمت کامپوزیت IPS یک دندان در میخک حدود 1.300.000 تومان است.

مارک کازمادنت

مورد بعدی کازمادنت آمریکا است که ۱۲ ماه ضمانت دارد. قیمت کامپوزیت دندان هر واحد در این برند، 1.800.000 تومان است. البته به دلیل قیمت غیرمنطقی این برند، در کلینیک میخک به ندرت از آن استفاده می‌کنیم.

چگونه با مراقبت از دندان‌های کامپوزیتی، در هزینه کامپوزیت دندان صرفه جویی کنیم؟

برای افرادی که سعی می‌کنند تا دندان‌هایی زیبا داشته باشند و به سراغ کامپوزیت می‌روند، طول عمر آن هم بدون شک اهمیت دارد. اگر می‌خواهید بدانید کامپوزیت ونیر چند سال دوام دارد، همراه ما باشید.

ماندگاری کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل موارد زیر هستند:

 • جنس مواد پرکننده و کامپوزیت
 • مهارت پزشک و کیفیت کار
 • محافظت فرد از دندان پس از کامپوزیت
 • طول عمر مفید کامپوزیت

صرفه جویی در هزینه کامپوزیت دندان با مراقبت از دندان کامپوزیتی

حال که قیمت کامپوزیت دندان را پرداخت کرده‌اید، بهتر است ارزش این هزینه را بدانید و بهتر از دندان خود محافظت کنید. خوردن مواد سفت و محکم با دندان کامپوزیت اصلاً توصیه نمی‌شود. هر چند کامپوزیت ونیر ظاهری محکم و مقاوم دارد؛ اما با ضربه‌های مواد سخت ممکن است ترک برداشته و لب پر شود.

از طرفی رعایت بهداشت و دهان و دندان اهمیت بالایی دارد. تمیز نگه داشتن دندان‌ها و محیط دهان به کاهش آلودگی و عدم رشد باکتری‌ها در دهان منجر می‌شود و از خراب شدن دندان‌ها جلوگیری می‌کند.

بدین صورت می‌توان طول عمر کامپوزیت دندان را افزایش داد. البته باید بدانید ک امکان ترمیم کامپوزیت دندان هم وجود دارد. در صورتی که کامپوزیت دچار آسیب شود، می‌توان آن را ترمیم کرد.

بهترین قیمت و کیفیت با کلینیک دندانپزشکی میخک

کامپوزیت دندان یک روش رایج برای سفید و مرتب کردن دندان‌ها است. البته قیمت کامپوزیت دندان برای افراد زیادی مهم است. با توجه به نوع کامپوزیت، تعداد واحدهای دندان، برند، دستمزد پزشک و … می‌توان قیمت کامپوزیت را تعیین کرد. کامپوزیت ونیر قیمت مناسبی دارد و برندهای خوب آن می‌تواند برای مدتی طولانی ماندگاری داشته باشد. از این رو می‌توانید با خیال راحت از آن بهره ببرید.

کلینیک‌های زنجیره‌ای میخک، شرایط پرداخت اقساطی بدون بهره را برای مراجعه کنندگان فراهم کرده است. بدین صورت می‌توانید خدماتی باکیفیت و با قیمت مناسب را دریافت کنید.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک دندان میخک